Oto Ekspertiz Yaptırmadan Araç Almayın!

Kategori: Hayatın İçinden


Destek 2

Oto Ekspertiz Sistem Yöneticisi

2.448 Okunma
Oto Eksper İle Araç Üzerinize Devrilmez, Devreder!

 

 

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) 2010-2014 yılı raporlarına göre Otomotiv Sanayi Firmalarının beş yıllık toplam araç üretim rakamı 5 milyona yaklaşıyorken, Türkiye genelinde sadece 2015 yılında 5,5 milyon araç noterle satış gerçekleştirdi. İkinci el araç, otomotiv sektörünün hem kanayan yarası hem de varlığıyla her daim tüketiciye alternatif yaratacak bir kanal.  Vergi yükünün ve tüketim giderlerinin arttığı, kişi başına düşen milli gelir konusunda hesaplanan ile hissedilen arasındaki farkın yüksek olduğu her coğrafyada ikinci el araç devri yükselerek veya seyrini koruyarak devam edecektir. Bu sebeple olacaktır ki 2015 yılı itibari ile Türkiye geneli oto ekspertiz servis sayısı 350 yükseldi. 

 

Türkiye geneli oto ekspertiz servis sayısı artışlarına şaşırmıyoruz, hatta destekliyoruz çünkü otomotiv sektöründe aslan payına sahip ikinci el araç devirlerinde tüketicilerin tongaya düşmemesi, alacakları araca karar vermeden önce detaylı ve doğru bilgi almış olması satın almayı ve sonrasındaki memnuniyeti belirleyen en önemli etken. Oto ekspertiz, sizin yönergeniz dahilinde beğendiğiniz araçları sorgulayan, inceleyen, adeta iç organlarının muayenesini yapan doktor gibidir. İyi bir oto ekspertiz ile çalışırsanız almayı planladığınız araç üzerinize devrilmez, üzerinize sorunsuz bir şekilde devreder ve araçla ilgilenirken size vaat edilenle satın alma sonrası yaşayacaklarınız arasında herhangi bir farklılık olmaz.

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, iller tek tek incelendiğinde büyük şehir ve sanayisi gelişen ve gelişmekte olan şehirlerimiz başta olmak üzere ikinci el araç devri sayısında artışlar sürüyor. Bu noktada ikinci el araç alırken oto ekspertiz hizmeti almanız belki size ekstra maliyet olarak görünse de yapacağınız satın almadan pişman olmak istemiyorsanız, kısa sürede aracın aksamında ve parçalarından değişiklik yapmak istemiyorsanız muhakkak oto ekspertizlere danışın. Bu hizmetin sizin için olduğuna emin olunuz. İkinci el pazarları, "Doktordan yenisi gibi", "Bayan/öğretmenden az kullanılmış" başlıkları ile doluyken; pek çok araç sorgulamalar sonucu verilen ilanla uyum göstermiyorken, adımlarınızı sağlam atmak ve doğru aracı satın almak için oto ekspertiz hizmetlerini es geçmeyin. 


Oto Ekspertiz Yorumları

Bu habere henüz yorum yapılmamış


Yorum yapabilmek için öncelikle üye girişi yapmalısınız!