Otomobil Sektörün de İş Yapmak İsteyenler !

Kategori: Hayatın İçinden


Destek 2

Oto Ekspertiz Sistem Yöneticisi

2.343 Okunma
Otomobil Sektörünün Parlayan Yıldızı Oto Ekspertiz Servisleri.

Günümüz koşulların da herkesin en büyük arzularından biri de kendi işinin sahibi olmak. Kendi işinizin patronu olmanızın avantajları ve dezavantajları olduğu kesin. Bunun yanın da iş kuracağınız sektör, bu sektörün geçerliliği ve sizin sektör hakkın da bilgi sahibi olmanız da önemli.

Yapılacak olan yatırımın büyüklüğü, sermaye, kazanç oranlarının değerlendirilmesi insanları yeni işlere girme hevesinden vazgeçiren en büyük kriterler. Girilecek olan sektör ve bu sektör içerisin de yapılacak olan iş hakkın da detaylı araştırma yapılmalıdır.

Otomobil sektörün de iş yapmak isteyenler için pek çok seçenek var bunlardan bir tanesi de ikinci el araç alım satım öncesi yapılan ekspertiz hizmetleri. İkinci el araç alım satımının sıfır araç alım satıma oranla daha fazla olduğu ülkemiz de insanların alacakları araç hakkın da bilgi sahibi olmalarını sağlayan bir yapılanma. TUİK Ocak 2015 kayıtlarına bakıldığın da Türkiye genelin de yapılan araç alım ve satımların %69.9 ikinci el araçlardan oluşmakta.

İkinci el araç almanın risklerini minimuma düşürmek isteyen alıcılar alım ve noter işlemlerin den önce almayı düşündükleri araçların; kaporta, boya, teknik aksan ve motor performansları hakkın da bilgi sahibi olmak istiyorlar. Bu amaçla hizmet veren yetkili servisler mevcut fakat yetkili servisler de ücretlerin pahalı olması ve iş yoğunluğu sebebi ile işlemlerin uzun sürmesi alıcı ve satıcıları sanayi esnafına yöneltmekte. Sanayi de aracın kaporta için bir ustaya, motor için başka ustaya gösterilmesi de hem zaman hem de para kaybı.

İşte oto ekspertiz servisleri tüm bu hizmetleri bir araya getiren hizmet sektörü. Aracın kaportasın da mevcut parçaların orjinalliği, değişen parça olup olmadığı, motor performansı hakkın da bilgi veren servis hizmeti.

Bu işi yapmak isteyen kişilerin sektör hakkın da bilgi sahibi olmaları avantaj tabi ki, yapmaları gereken test cihazlarını satın almak ve sağlam bir ekip kurmak. Bu işi yapmak istiyorum fakat sektör hakkın da bilgi sahibi değilim diyen kişiler için ise çözüm bayilik satın almak. Bu sayede işleyiş hakkın da daima yardım alacağınız sizi yönlendirecek gerekli teçhizati kuracak ve size yardımcı olacak profesyonel desteğiniz olacaktır.

Yapılması gereken bayilik alınacak firmanın sağlamlığı ve kurumsallığının iyi araştırılması ve bayilik açılacak ilin, ilçenin ve yerin iyi tespit edilmesi.


Oto Ekspertiz Yorumları

Bu habere henüz yorum yapılmamış


Yorum yapabilmek için öncelikle üye girişi yapmalısınız!