Yaş Dağılımına Göre Erkeklerin Araba Tercihleri

Kategori: Hayatın İçinden


Destek 2

Oto Ekspertiz Sistem Yöneticisi

3.350 Okunma
Erkeklerin Araba Tercihleri

Henüz çocukken erkeklerin hayatına giren arabalar, ömür boyu onlara yaverlik eden en güzide nesne olarak kalır hayatlarında. Minik erkek çocuklarının vazgeçilmezi olan oyuncak arabalar erkeklerin ileriki yaşlarda olgunlaşmasıyla birlikte farklı yapılara bürünerek değişkenlik gösterirler. 20 yaşındaki genç bir adam ile 60 yaşındaki olgun bir adamın hayattan aldığı zevkler arasında farklılıklar olması nasıl olağansa otomobil tercihleri arasında farklılıklar olması da olağandır. Gelin, erkeklerin yaş dağılımına göre tercih ettikleri araba modellerine birlikte bakalım.

18 ile 24 yaş arasındaki erkekler: Bu yaş grubundaki erkekler araba tercihlerini spor modellerden yana kullanıyorlar. Gençliğin verdiği dinamizm ile hareketlilik onları çok daha hızlı bir sürüş yapabilecekleri, yoldayken zeminin kayganlığını hissedecekleri spor arabalara yöneltiyorlar. Ayrıca bu yaş grubundaki erkekler otomobillerin iç dizaynıyla ilgili bütün gelişmiş özelliklerin bir arada bulunmasına önem veriyorlar.

25 ile 34 yaş arasındaki erkekler: Üniversitenin henüz bittiği ve yeni yeni iş hayatına atılmış, olgunluğa adım atmış olan bu erkeklerin tercihi daha çok şık dizaynlara doğru kayıyor. Pratik kullanımlı otomobil modellerine yaklaşan bu yaş grubundaki erkekler hayatın gerçekçiliğini de yeni görmeye başladıklarından lüksten biraz uzaklaşarak ihtiyaçlarını karşılayan modelleri tercih ediyorlar.

35-50 yaş arasındaki erkekler: Bu yaş grubundaki erkekler artık hayattaki önceliklerini değiştirdiklerinden ve genellikle bir aile sahibi olduklarından aile tipi otomobil modellerini tercih ediyorlar. Çocukları ile birlikte rahatlıkla trafiğe çıkabilecekleri hem konforlu hem de hafif lüks araba tiplerini hayatlarına daha çok yakıştırıyorlar. Alacakları arabanın hangi marka ve modelde olacağına karar verirken çok daha mantıklı bir şekilde hareket ediyorlar. Bu gruptaki erkekler jeep tipi modelleri tercih edebiliyorlar.

51 ve üstü yaş grubundaki erkekler: Tamamen olgun olarak adlandırabileceğimiz erkekler ise hayattaki çoğu zevki tattıklarından arabalarında rahatı, konforu ve lüksü bir arada görmek istiyorlar. Bir yandan jeep tipindeki arabalara hala göz kırparlarken bir yandan da klasik otomobil modellerini listelerine ekliyorlar. Sağlam, geniş hacimli ve pratik modelleri tercih eden erkekler alacakları otomobillerin iç dizaynına da önem veriyorlar.


Oto Ekspertiz Yorumları

Bu habere henüz yorum yapılmamış


Yorum yapabilmek için öncelikle üye girişi yapmalısınız!