Kadınların En Çok Tercih Ettiği Araç Türleri

Kategori: Hayatın İçinden


Destek 2

Oto Ekspertiz Sistem Yöneticisi

1.981 Okunma
Kadınların Araç Tercihleri

Birbiri olmadan yapmayan iki tür olan kadın ve erkekler mevzu bahis alışveriş olunca mecburi olarak yolları ayırıyorlar. Ne satın alacak olurlarsa farklı bir davranış şekli gösteren kadın ve erkekler, araç alımı konusunda da fikir ayrılıklarına düşebiliyor. Kadınlar araç satın alırken kaç beygir olduğuna, motor gücüne, ne kadar yaktığına bakmak yerine iç dizayna, dış görünümüne, boyutuna ve rengine daha çok önem veriyor. Hal böyle olunca erkekler ve kadınların araç tercihleri arasındaki fark oldukça açılıyor.

 

  • Küçük boyutlu arabalar kadınlar tarafından daha işlevsel olarak adlandırılıyor. Ayrıca ufak araçların park etmesi, park halinden çıkması çok daha kolay olduğundan kadınların tercih ettiği araba türleri arasında bulunuyor. Ufak arabalar görünüm açısından da kibar gözüktüğünden kadınlar bu modelleri tercih ediyor. Mini Cooper, Ford Fiesta, Nissan Micra gibi modeller ufak ama şık görünümleriyle kadınların vazgeçilmezi haline gelebiliyor.
  • Gösterişi, lüksü ve keskin çizgileri seven kadınlar jeep modellerini tercih ediyor. Benliklerini bu modeller sayesinde daha iyi sergileyen kadınlar jeeplerden vazgeçemiyor.
  • Kadınlar araç alımında vites şeklini de bir kriter olarak görüyor. Düz vitesi idare etmesi daha zor olduğunda kadınlar genellikle otomatik vitese sahip olan araçları tercih ediyor.
  • Kadınlar karışık donanımlı araçlara değil, basit donanımlı araçlara yöneliyorlar.
  • Kadınların her zaman olmazsa olmazı estetik, araç seçiminde de bir numaralı etken olarak karşımıza çıkıyor. Şık dizayna sahip olan araçlar kadınların araç seçiminde oldukça etkili oluyor. Sadece dış görünüm değil, aracın iç dizaynının da şık olması ve karmaşık olmaması kadınlar için önem taşıyor.
  • Renklerin dansına önem veren kadınlar trafiği de adeta gökkuşağına çeviriyor. Gri, füme gibi tonların yerini söz konusu kadın sürücüler olduğu zaman renkli araç modelleri alıyor. Kırmızı, pembe, sarı, bordo, turuncu gibi renkler kadınların araçlarında hayat buluyor.
  • Kendi kendine park edebilme özelliğine sahip olan araçlar kadınlar arasında en çok tercih edilen türler arasında yer alıyor. Kadınları park etme derdinden kurtarmaları, onların en çok arzulanan modeller arasında yer almalarını sağlıyor.

Oto Ekspertiz Yorumları

Bu habere henüz yorum yapılmamış


Yorum yapabilmek için öncelikle üye girişi yapmalısınız!