Kadınların 2. El Araç Alırken 5 Maddeye Dikkat Etmeleri Gerekiyor!

Kategori: Hayatın İçinden


Destek 2

Oto Ekspertiz Sistem Yöneticisi

1.980 Okunma
Kadınların 2. El Araç Alımın da Dikkat Etmesi Gerekenler

Büyük şehirlerde yaşayanlar için araç sahibi olmak artık bir lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç haline dönmüş durumda. Her ne kadar gün geçtikçe daha kötü bir hal alan trafik, insanları toplu taşıma araçlarına yöneltse de arabanın yerini hiçbir şey tutmuyor. Ancak yüksek fiyatlı araçlar ve hayatın pahalılığı, sizi ikinci el araç satın almaya yöneltebilir. Özellikle kadınlar gündelik iş hayatlarında ya da çocukları ile birlikte geçirdikleri zaman çerçevesinde kendi güvenlikleri açısından araba sahibi olma arzusundan vazgeçemiyor. Günden güne trafikte sıklıkla görmeye alıştığımız kadın sürücülerin ikinci el araç alırken dikkat etmesi gereken maddelere gelin birlikte göz atalım.

 

  1. Öncelikle motordan, kaportadan kısacası araçlardan iyi anlayan bir tanıdığınız varsa mutlaka ikinci el araç almaya giderken onunla beraber gidin. Eğer yoksa, tanıdık bir ustadan sizinle beraber gelmesini rica etmeniz iyi olacaktır.
  2. Aracı aldığınız kişiye soru sormaktan çekinmeyin. ‘Ben kadınım, adam bir şey bilmiyorum diye beni küçümseyecek’ şeklin de bir mantıkla sakın ilerlemeyin. Sonuçta siz tonlarca para verip kendinize bir şey satın alıyorsunuz ve soru sormak hakkınız. Ayrıca hiçbir soru sormaktan çekinmeyeceğiniz gibi test sürüşü yapmayı da teklif etmeyi unutmayın.
  3. Kadınlar karar vermekte zorlanır, o yüzden oraya gitmeden aklınızdaki seçenekleri tarayıp en aza indirin. Sağlam ve güvenilirliği olan modelleri tercih edin. Böylece daha az seçenek arasında seçim yapmak durumunda kalacaksınız.
  4. Yaşı ufak çocuğunuz varsa, araba ile yolculuk esnasında yanınıza almanız gereken birçok eşya varsa bagaj hesabı yaparak araba seçimi yapmanız gerekir. Tek başınıza yaşıyorsanız ve etrafınız kalabalık değilse tercihinizi ufak araçlardan yana kullanabilirsiniz. Ayrıca ufak araçların park etme konusunda size çok daha yardımcı olacağını unutmayın. Park etmede sıkıntı yaşıyorsanız, otomatik park sistemi olan araçları tercih edebilirsiniz.
  5. İkinci el araç satın alırken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun. Dizel, LPG ya da benzinli araç seçiminizi yapacağınız yol durumuna göre yapın. Eğer sürekli uzun yol yapmıyorsanız, trafiğe çok çıkmıyorsanız benzinli araç kullanmanızda bir sakınca yok.

Oto Ekspertiz Yorumları

Bu habere henüz yorum yapılmamış


Yorum yapabilmek için öncelikle üye girişi yapmalısınız!